top of page

Українські корали в Ізраїлі.

 

5 листопада в українському культурному центрі відбувся вечір пісні та поезії акторки Черкаського музичного  драматичного театру Анни Куриленко, куди її запросила українська громада Ізраїлю. Вечір відбувся за підтримки посольства України в державі Ізраїль. Анна привезла з собою в Ізраїль з України «Коралове намисто», зібране з українських пісень, власних віршів, філософських роздумів та спогадів про дитинство, родину… Анна говорила про Україну, важливу роль культури, ділилася своїми переживаннями за долю країни, її майбутнє. І, звичайно, співала. Співала акапельно чудові українські пісні, здебільшого сумні й мелодійні, відомі з дитинства. Ізраїльським шанувальниками української культури, а в залі були присутні співаки, художники, журналісти, фотографи, які давно живуть в Ізраїлі, але не поривають зв»язків з Україною і молодь, яка нещодавно приїхали жити в єврейську державу. Як подружжя Катерина та Сергій Денисови з Одеси, які привезли з собою дивовижну колекцію картин сучасних українських художників і виставили її в українському культурному центрі – колоритні українські хати, красуня у вінку  з яблуками, одеські  пейзажі, хвилі Чорного моря.

Кожна людина має свої власні асоціації з Батьківщиною. Зазвичай, вони пов’язані зі споминами дитинства, які, можливо, лише з часом усвідомлюються і виливаються у поетичні рядки, мелодії, оповідання, які є станом душі, коли лихо торкається не лише тебе, але усієї нації.  Як цей вірш Анни Куриленко.

Жорстокий світ, неначе в нього відібрало розум.

Життя проміняне на вибухи біди.

Не проростає там насіння із народу,

Бо знищують його бездушні вороги.

       Немає серця в них, або черстве, як камінь.

       Приносять сльози, розпач у гріху.

       Прости їх, Господи, не відають, що творять.

       І зупини цю ненависть, молю…

Гармонія, краса, теплі слова заповнили у цей вечір український культурний центр в Ізраїлі. Гості  ще довго не хотіли розходитися, смакували домашньою випічкою Світлани Мельник,  фотографувалися у метра ізраїльської фотографії Ісайя Фуксмана, передавали вітання Україні… І дякували організаторам товариства «Українці в Ізраїлі» за концерт, теплу зустріч. Завдяки їх зусиллям вдалося зібрати «Коралове намисто» з пісень, віршів, смакот, картин, посмішок. Анна Куриленко повезла до України слова вітання та підтримки українцям, сувеніри на згадку, тепло посмішок, подяку від посольства України в державі Ізраїль за поширення української культури за межами України і надію на зустріч з ізраїльським глядачем  у майбутньому. І як сказала директор центру Олена Іванчук такі зустрічі сприятимуть подальшій дружбі двох народів, які тепер переживають не кращі часи. 

Анна Куриленко народилася в Черкасах, закінчила тут школу,– Черкаське державне музичне училище імені С. С. Гулака-Артемовського,  Одеську державну музичну академію ім. Антоніни Нежданової, Театральну студію театру « Tour de Force » в Одесі, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова і захистила магістерську роботу з теми : « Розвиток творчих здібностей учнів початкової школи  в процесі музично - театралізованої діяльності ».Тепер продовжує навчання у Національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. У 2010 році світ побачила поетична збірка пані Анни «Аромат сповіді». З 2011 року – акторка театру. Серед багатьох ролей молодої акторки найкращі Уляна зі  « Сватання на Гончарівці » Г. Квітки-Основ’яненка, та дівчини з« Кайдашева сім’я »  І. Нечуй-Левичького,  Катерини у   « Фараонах » О.Коломійця.   Разом з чоловіком Андрієм Левченком, лікарем за фахом, працює над мистецьким проектом « Арт – майстерня Анни Куриленко », основний напрямок якого  благодійні концерти, авторські вечори, дитячі проекти, мистецькі акції.  А ще молоде подружжя планує відкрити арт-кав»ярню для обдарованих молодих акторів,  співаків і вже розпочали підготовчі роботи до відкриття майстерні гончарів. Пані Анна якраз навчається цьому стародавньому українському мистецтву. Мені приємно було зустрітися з такими гарними українцями, які душею і серцем вболівають за свою країну і роблять все можливе, аби жили українці, їх мова і пісня.

bottom of page