top of page

Україна налаштована рішуче проти скандальної заяви генсека ООН по Росії

Українська сторона має намір звернутися до всіх членів Генеральної Асамблеї ООН, щоб засудити скандальну заяву Пан Гі Муна про "вирішальну роль" Росії у припиненні конфліктів.

Це зазначила в п'ятницю в Вашингтоні віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми вже реагуємо на це (висловлювання Пан Гі Муна – ред.). По-перше, керівник нашої Місії в ООН Володимир Єльченко одразу зробив заяву з цього приводу. Я знаю, що сьогодні відбулася зустріч прем'єр-міністра з Самантою Пауер (постпредом США при ООН – ред.), там теж про це йшлося", - зауважила представник українського уряду.

Вона підкреслила, що й сама під час зустрічей у Вашингтоні порушувала питання, що Україна "хотіла б бачити підтримку Сполучених Штатів", а також "заперечення такої позиції генерального секретаря ООН".

Віце-прем'єр наголосила, що повністю поділяє позицію українських дипломатів, які вважають подібного роду висловлювання неприпустимими.

"Ми будемо працювати з усіма членами Генеральної Асамблеї ООН, втім це процес не одного дня", - зауважила Климпуш-Цинцадзе.

Водночас вона нагадала, як минулого року Пан Гі Мун відвідав "Парад Перемоги" в Російській Федерації. "Мені абсолютно прикро, що генсек не зробив додаткових висновків за цей рік, і досить прикро читати коментарі його речника, який зазначив, що на цей момент вони не збираються змінювати своєї позиції", - сказала Климпуш-Цинсадзе.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні генсек ООН підготував промову для Петербурзького економічного форуму, у якій йдеться про те, що Росія "відіграє вирішальну роль... у розв'язанні нагальних глобальних проблем, від припинення конфліктів в Україні та Сирії, до забезпечення прав людини та боротьби з поширенням зброї масового ураження".

У четвер постійний представник України при ООН Володимир Єльченко висловив обурення такою постановкою питання, зауваживши,що глава ООН таким чином втрачає моральне право говорити що-небудь про конфлікт між Росією і Україною.

 

Гройсман: Місія нашого уряду - пришвидшення реформ

Уряд докладатиме зусиль для створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні та буде підтримувати усіх, хто готовий інвестувати в Україну.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час робочого сніданку із представниками ділових кіл у Нью-Йорку у п'ятницю, 17 червня.

"Ми вважаємо, що наша роль, місія, функція полягає у тому, щоб пришвидшити реформи у нашій країні, які дозволять забезпечити залучення інвестицій. Наша робота буде вестися у двох напрямках: ми будемо змінювати систему, яка створить сприятливий бізнес-клімат. Ми і зараз її змінюємо, але оперативно готові сьогодні супроводжувати усіх, хто готовий вже сьогодні інвестувати в Україну", - зазначив він, пояснивши, що незабаром при прем'єр-міністрові буде створено Офіс супроводження інвестицій.

Гройсман зазначив, що Україна має високий потенціал розвитку, однак низькі стандарти життя не відповідають її можливостям. "Реформи дають можливість змінити рівень життя у нашій країні, зробити економіку продуктивною, а соціальну політику ефективною", - зауважив він.

Прем'єр-міністр навів приклади перспективних галузей в Україні, серед яких: аграрний сектор, ІТ-галузь, розвиток інфраструктури та енергетичної галузі.

Володимир Гройсман поінформував про вжиті Урядом перші заходи на шляху реформування. Зокрема, була запроваджена ринкова ціна на газ, змінена система державного управління, проведена децентралізація, почалася приватизація державних підприємств, демонополізовано фармацевтичний ринок, удосконалена система державних закупівель, продовжується дерегуляція та ліквідація контролюючих органів, а також розпочата реформа української митниці. "Митна служба найближчим часом буде прозорою, сервісною службою", - наголосив він.

Говорячи про поступ у боротьбі з корупцією, голова уряду зазначив, що за останній рік було сформовано усе ефективне законодавство для боротьби з корупцією. Зокрема, публічно призначені голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, сформоване Національне агентство із питань запобігання корупції. Крім того, з 15 серпня вступить у дію електронне декларування державних службовців, нагадав він.

Читайте також: Гройсман: Корупція забирає у нас майбутнє, ми маємо здолати її

Також в Україні розпочато реформу судової системи після внесення змін до Конституції у частині правосуддя, зауважив Володимир Гройсман.

Уряд продовжує і надихнув новим змістом взаємодію із Міжнародним валютним фондом, зазначив прем'єр-міністр. За його словами, у липні очікується рішення щодо виділення наступного траншу.

 

На зустрічі з Пауер Гройсман назвав трьох головних ворогів України

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів зустріч із Постійним представником США Самантою Пауер у Нью-Йорку у п'ятницю, 17 червня. Сторони обговорили поступ Уряду та спільну взаємодію у контексті протистояння російській агресії.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Володимир Гройсман подякував Представнику США в ООН Саманті Пауер за особисту позицію у підтримці України, особливо у нинішній важкий час. «Ваш голос і ваша особиста позиція дуже відчувається в Україні. Я дуже дякую вам за це», - наголосив він.

Голова уряду зауважив, що перед Україною стоять три головні перешкоди, які необхідно подолати: «Ми маємо три вороги: Росія, корупція, популізм. Це три повноцінні вороги, які сьогодні заважають розвитку України».

Разом з тим, за його словами, уряд налаштований проводити необхідні реформи. Гройсман зауважив, що уряд продовжує взаємодію із Міжнародним валютним фондом та розповів про перші дії Кабінету Міністрів з метою забезпечення макроекономічної стабільності, підвищення інституційної спроможності та боротьби з корупцією, що є пріоритетом його роботи.

Серед інших завдань - забезпечення національної безпеки, покращення бізнес-клімату, зауважив він. В Україні також розпочато судову реформу після ухвалення відповідних змін до Конституції, повідомив Володимир Гройсман.

«Ми будемо боротися за Україну і за внутрішні реформи», - підкреслив він.

Саманта Пауер значила, що Україна веде боротьбу на двох фронтах - у протистоянні агресії та у проведенні необхідних реформ. Вона наголосила на необхідності успішного проведення реформ, що дозволить ефективно відповідати на виклики, породжені російською агресією. ( Андрюша, поставь это в "Новини з України"и дай какое-то фото Украины.

bottom of page